Pioneers in the industry, we offer rectangular epoxy sheet components, epoxy fiberglass g10 fr4 cnc machining lathe product and green fiber glass epoxy sheet from India.
₹ 290 / Kg Get Latest Price
| Product Type | FRP Strip |
| Height | 6 ft |
| Shape | Rectangular |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Material | FRP |
| Color | Cream |
| Thickness | 10 mm |
| Surface | Color Coated |
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 9 mm |
| Material | Fr4/G10 Laminate Epoxy Resin Fiberglass CNC Machining Insulation Parts |
| Color | Green |
| Density | High |
| Resin Type | Epoxy |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 9 mm |
| Color | Green |
| Density | Medium |
| Resin Type | Epoxy |
| Pattern | Plain |
| Material | FRP |
| Shape | Square |
| Surface | Color Coated |
| Available Thickness | 100 mm |
Mansi Shukla (BDM)
D K Fiberglass Industry
Second Floor, 198 4, Dantali Industrial Estate, Kalol Dantali
Kalol - 382721, Gandhinagar, Gujarat, India